Jmenuji se Roman Kelbich a jsem absolvent střední uměleckoprůmyslové školy (VOŠUP-SUPŠ), zabývám se ilustrací, fotografováním a popřípadě grafikou, rád pracuji na výtvorech, které mají nějaký účel a význam-proto se ve volném čase zabývám různými zakázkami, které se mi naskytnou..:-)

e-mail:frodoman@seznam.cz
mobil: 775 910 401

Duben 2015

Soutěž se Sparkem :)

12. dubna 2015 v 17:22
Ahoj všichni návštěvníci mého blogu! :)
Chtěl jsem Vás požádat, pokud máte Facebook, a zaujme Vás moje fotografie, zda byste nám, po rozkliknutí tohoto odkazu mohlidát "like" :) Pomůžete nám tak v soutěži s rockovým magazínem Spark, kdy můžeme vyhrát roční předplatné tohoto časopisu :)

https://www.facebook.com/spark.mag/photos/a.955784411118579.1073741858.170884882941873/960190334011320/?type=1&theater

K focení jsme se s mojí přítelkyní dostali před pár dny, nebylo to úplně jednoduché ale i tak jsme si to docela užili, jako vždy když se snažíme být nějak kreativní :)
Avšak mnozí soutěžící přidali fotku několik dní před námi, takže jsme trochu pozadu, tak snad počet lajků trochu srovnáme :)

Nápad, či příběh celé fotografie mě napadl téměř hned, především díky obrovské sbírce starčích čísel Sparku které máme k dispozici. Proto se nabízelo vyfotit scénu nějak zeshora. Později jsem zjistil, že není odkud :) Takže jsme fotili v místnosti s vyšším stropem, kde jsem obětoval kvalitu fotky pro její provedení a celou scénu zachytil pomocí samospouště z nataženého stativu až ke stropu. Nebylo to úplně jednoduché, ale nakonec jsme vybrali jednu fotku :) Pokud Vás to napadlo, tak tam nejsou žádné postprodukční úpravy, kromě oříznutí formátu a lehkého ztmavení po stranách fotky ;)Pozvánka na benefiční akci PRESS PLAY TO HELP!

2. dubna 2015 v 11:39

Tímto bych chtěl úplně všechny poprosit, aby zvážili, zda by 27. dubna nechtěli zajít na naší benefiční akci a podpořit tak dobrou věc! Výtěžek celé akce půjde zase na děti postižené nevyléčitelnou nemocí Mukopolysacharidosou, což je poslání našeho nadačního fondu WINE FOR HELP (http://www.wineforhelp.cz/)

Pokud vstupenku koupíte v předprodeji, bude stát 300 KČ, (na místě bude za 450,-Kč) což bude sám o sobě příspěvek na účel akce, a to je fajn ne? Navíc si užijete bohatý program, který odhaluje už samotný plakát.

Tak doufám že se tam uvidíme! :) Pokud např. neradi přispíváte formou transakcí na různé účty, přijďte alespoň na naši akci, nebudete litovat! :)

P.S.: Pokud by to někoho napadlo, tak nikdo z našeho fondu nemá žádný příjem, všechno děláme zadarmo, pro dobrou věc.
Já dělám všechno přes grafiku, takže doufám, že najdeme i další lidi, co s námi rádi pomůžou, více o Mukopolysacharidose a našem fondu na zmiňovaných webových stránkách - http://www.wineforhelp.cz/

Kdo máte Facebook, tak naše stránka tam je - https://www.facebook.com/wineforhelp?fref=ts
A facebookovou pozvánku na akci najdete na - https://www.facebook.com/events/441309009360328/

ČTVRT KILA ČUK

2. dubna 2015 v 11:22

Jaké jiné datum, než 1. duben, zvolit pro vernisáž ke 25 letům České unie karikaturistů? :)

Ano, je to paradox, že jsem členem unie, která je skoro stejně stará jako já :) Ale já mám ten kreslený humor prostě rád...:)
Na výstavě, která v Novoměstské radnici u Karlova nám. potrvá do 26. dubna najdete i několik mých vtipů, včetně malého medailonku :) Výstava to byla jak má bát, jelikož ji navštívilo opravdu hodně lidí, a mezi nimi i výstavní maratonec Martin Fryč! :)

Dubnové číslo Tapíra!

2. dubna 2015 v 11:02
Tak včera vyšlo už druhé číslo internetového magazínu plného kresleného humoru Tapír, pro který také kreslím.Stáž v Berlíně

2. dubna 2015 v 10:22
Tak jsem (já pecivál) byl na CELÝ BŘEZEN na stáži v Berlíně...Nechal jsem doma moji lásku tak dlouho, jako ještě nikdy, a vydal jsem se se třemi kamarády ze školy na dobrodruštví a představě o fungujícím programu, který by nám měl dát kontakty, nové zkušenosti atd. Projekt nám zprostředkoval Erasmus+, a v Německu nás přijela organizace G.E.B. Stáž se nevyvíjela zrovna jak bych očekával, ale už preventivně bývám obrněn dost negativním očekáváním, takže se to nakonec dalo. Nebyl bych to já, abych se nepřizpůsobil tomu, co mě prostě baví, a nakonec jsem tam měl dokonce i výstavu karikatur členů tamního hudebního uskupení Pierogarnia Session Band (Nečekaně v podniku Pierogarnia)
Takže pokud sem něco patří, a chtěl bych se pochlubit, tak právě tato výstava...Jo a ještě něco... Navštívila jsme tam tamního ilustrátora Jakoba Hinrichse, což je úspěšný berlínský ilustrátor (najděte si ho na googlu) A mohli jsme s ním dokonce i pracovat na zakázce, takže přikládám fotky jak z výstavy, tak z návštěvy v ateliéru Jakoba Hinrichce, který je inspirovaný např, mým oblíbeným Josefem Ladou! :)

Moje výstava karikatur v podniku Pierogarnia v Berlíně ve Weddingu
A tady jsou moje skici, měli jsme udělat návrh koně, nějak abstraktně, pro britské dostihy :)