Jmenuji se Roman Kelbich a jsem absolvent střední uměleckoprůmyslové školy (VOŠUP-SUPŠ), zabývám se ilustrací, fotografováním a popřípadě grafikou, rád pracuji na výtvorech, které mají nějaký účel a význam-proto se ve volném čase zabývám různými zakázkami, které se mi naskytnou..:-)

e-mail:frodoman@seznam.cz
mobil: 775 910 401

Květen 2014

EUROSRDCE

21. května 2014 v 9:13

Tak v sobotu v Poděbradech v lázeňské kolonádě u fontány, proběhlo slavnostní odhalení všech 28 eurosrdcí, za přítomnosti zmoklých velvyslanců, zmoklého publika, a pana Sobotky, který měl naštěstí deštník o průměru cca 2, 5 m :)

Dlouho jsem se rozhodoval, zda mám hodit za hlavu všechny povinnosti, a po našem úterním vytváření srdce se v sobotu zase vrátit do Poděbrad, podívat se na odhalení našeho (pomáhali mi s ním spolužáci Jirka a Mirek) dílka.. Nakonec jsem to vymyslel jako rodinný výlet do krásného českého města. :)
Jel jsem s přítelkyní Domčou, bráchou Kubou, mámou a jejím přítelem. Obětoval jsem 500,- Kč na benzín, a byl jsem rád, že já, lenoch, podnikne něco nadprůměrně kulturního, zúčastní se velkolepých poděbradských oslav ku 550. výročí mírové mise krále Jiřího z Poděbrad :)

Bohužel, jelikož mé štěstí je někde na mínusových hodnotách...zhruba 5 minut před Poděbrady se na čelním skle našeho auta objevili první kapičky deště. Přeháňka, řekl jsem si... Z přeháňky se vyklubal otravný děšť postupně stoupající na své intenzitě...

Takže zážitek to byl opravdu především mokrý, a studený. I tak jsem tam ale aspoň pořídil několik fotek a videí, (moje přístroje naštěstí menší koupel přežily) a snad to v nejbližší době zase sestříhám a hodím na web... Fotky přikládám už teď sem, dokonce našeho premiéra Sobotku, ladně hladící mé rdce! :)) Ale škoda, že nedorazil zaštititel akce, tzv. "Milouš", který by pro mě byl na fotce s mým srdcem opravdu velice vzácný! Zejména potom, co se stal hlavním hrdinou mých komiksů :))Malování srdce v Poděbradech

14. května 2014 v 13:51


Včera k večeru jsme se vrátili z Poděbrad, kde jsme se podíleli na přípravě "mírových" srdcí. Tento projekt je vytvářen studenty výtvarných škol, a jedná se design (malbu) jednotlivých srdcí ke každému jednotlivému státu Evropské unie. To znamená 28 srdcí, které se v sobotu 17. 5. ve 14:30 v Poděbradech slavnostně odhalí, a dokonce rozsvítí :) Slavnostní odhalení bude probíhat v přítomnosti velvyslanců všech členských států EU a k tomu bude mít projev předseda vlády Bohuslav Sobotka.
Akce se pořádá jako součást oslav 550. výročí mírové mise krále Jiřího z Poděbrad.

Já jsem měl to štěstí, že jsem měl možnost pokusit se navrhnout návrh pro Českou republiku, ač jsem s tím vůbec nepočítal, můj návrh byl úspěšně vybrán. Proto jsem se včera, s několika spolužáky vydal do Poděbrad tuto naši "misi" vykonat :)
Nesmím zapomenout na spolužáky z Hollarky Jirku Tyrola a Mirka Musiče, kteří mi pomohli můj návrh přenést na veliké srdce :)

Abyste vědělli, jak takévá akce probíhá, přikládám video, opět natáčené přímo z našich hlav :)


O této akci se můžete dočíst např. také na stránkách Supšky, kam jsem chodil na střední školu - http://www.sups.cz/skola-akce/srdce-v-barvach-statu-evropske-unie/

Nyní jsme zde však byly reprezentovat Hollarku - www.hollarka.cz (o akci se zde ale zatím nedočtete)