Jmenuji se Roman Kelbich a jsem absolvent střední uměleckoprůmyslové školy (VOŠUP-SUPŠ), zabývám se ilustrací, fotografováním a popřípadě grafikou, rád pracuji na výtvorech, které mají nějaký účel a význam-proto se ve volném čase zabývám různými zakázkami, které se mi naskytnou..:-)

e-mail:frodoman@seznam.cz
mobil: 775 910 401

Duben 2014

Rychlokarikatury na Prague Handball Cup na Harfě :)

21. dubna 2014 v 12:36


Tak za sebou mám narozeninovou sobotu, kterou jsem oslavil pětihodinovým kreslením rychlokarikatur bez jediné přestávky na akci Prague Handball Cup Remix v Galerii Harfa. :-)
A jelikož si můj otec v nedávné době pořídil sportovní kameru GoPro Hero 3 White, napadl mě zajímavý nápad, a to zdokumentovat si část této akce a to přímo z mé hlavy, takže Vám nyní mohu zprostředkovat ukázku toho, jak taková akce vypadá z mého pohledu :-)

Takže video sem přikládám s doprovodem muziky mých dobrých přátel (kapel High Society a Lost In New York)


A zde pár nepovedených fotek, které jsem před a po kreslení stačil vyfotit mým kompaktním foťákem :)

Můj kolega z České Unie Karikaturistů (www.ceska-karikatura.cz) Jaroslav Dostál, který se mnou na této akci kreslil také. Seděli jsme vedle sebe u tohoto stylu, ale na videu si ho asi bohužel nevšimnete, neboť je moc zrychlené.


Zde je fotografie tetovacího stánku, který byl hned po mé pravici, a proto vím, jaký byl zájem i o tuto "atrakci" a že kromě nás, karikaturistů, si ani tento pán ani na chvíli neodpočinul :)


Fotka po šichtě... :)


A zde už jeden z posledních "modelů" u Jaroslava Dostála :)Moje karikatura Vladimíra Menšíka na košicé výstavě

10. dubna 2014 v 16:36
Včera mi zaslal pan Peter Závacký, kurátor košické výstavy, pořádané na poctu panu Menšíkovi, fotografii z této sympatické výstavy, na fotce dokonce sebevědomě pózuje i moje karikatura, která je vpravo nahoře, takže se s fotografií hned musím pochlubit :)

Naše krátké animáky z Hollarky pro HateFree Culture

4. dubna 2014 v 13:19
Festival Gryffest nám již skončil, a my už víme, které filmy byly oceněny prvními třemi místy, všichni účastníci festivalu se ovšem shodnou na tom, že za shlédnutí stojí úplně všechny! Myslím že náš ročník byl poměrně nápaditý a celkově šikovný, s tématem HateFree Culture (násilí z nenávisti, xenofobie, rasismus) se vypořádal úspěšně, a i vy, kteří jste festival nenavštívili, postupně budete moci zkouknout některé tyto filmy prostřednictvím internetu, konkrétně oficiální stránky HateFree Culture na Facebooku.

Zkouknout je můžete na následujících odkazech

A nebojte..jakmile bude zveřejněn další z našich filmů, hned sem na něj také hodím odkaz :)

Bronies

1. dubna 2014 v 23:23
Znáte BRONIES? :-) Tento obrázek zobrazující podivnou komunitou zvanou Bronies jsem kreslil do soutěže, kterou na Facebooku vypsal projekt HateFree Culture, kdo má Facebook, může se tam mrknout a zasoutěřit si, soutěž najdete zde - https://www.facebook.com/events/1455344388034443/
A soutěž je dokonce i pro lidi, kteří neumí kreslit, neboť nabízí alternativu pro nekrelíře, ve formě aplikací pro vytváření komiksů :)