Jmenuji se Roman Kelbich a jsem absolvent střední uměleckoprůmyslové školy (VOŠUP-SUPŠ), zabývám se ilustrací, fotografováním a popřípadě grafikou, rád pracuji na výtvorech, které mají nějaký účel a význam-proto se ve volném čase zabývám různými zakázkami, které se mi naskytnou..:-)

e-mail:frodoman@seznam.cz
mobil: 775 910 401

Březen 2014

Soutěžní video mé sestřičky

28. března 2014 v 15:45
Ahoj všem, dneska bych tu měl malou prosbu. Moje sestřička se účastní soutěže s Českou spořitelnou, kde je zadáním natočit půlminutové video, které bude o tom, kde všude používáte mobilní banku. Zapojila se trochu mojí vinou, neboť já jsem jí o soutěži řekl, a ona toho sice vhodně využila, neboť měla k dispozici sportovní kameru GoPro Hero 3 White a byla zrovna na dovolené, ovšem stále si myslí že může vyhrát, ale já vím jak dneska probíhají soutěže, kde se hlasuje pomocí lajků...A jelikož vím jak to chodí, zapojuji se k ostatním, kteří už mají hlasů přes tisíc...a také se nebudu spoléhat jen na mé přátele, ale prosím i Vás, pokud máte účet na Youtubu, nebo pokud by Vám nevadilo si ho založit (podle mě se to dost hodí) Dejte jí na tom Youtubu lajk (palec nahoru), uděláte ji velkou radost, a tím pádem i mně :) (Video jsem jí stříhal já, a když už nic jiného, snažil jsem se alespoň aby pobavilo :) Jinak příjemná hudba co hraje v pozadí je kapela Crapfruit, ve které mám dobrého kamaráda Tikyho) Takže všem co nám dají hlas, moc děkuji! :-)


GRYF FEST v Aeru!

26. března 2014 v 13:35

Přesně za týden, ve středu 2. dubna Vás všechny zvu na festival krátkého animovaného filmu, který pořádá naše škola Hollarka. Bude to již desátý ročník, tudíž se budou promítat i nějaké starší kousky, přesněji řečeno vždy ten nejlepší z každého ročníku :) Dále se tradične budou promítat filmy současných prváků na vošce na oboru Interaktivní grafika, mezi které patřím také já. Letošní téma bylo HateFree culture, což je projekt vystupující proti xenofobii, násilí z nenávisti a rasismu.
Festival bude jako vždy zadarmo, a kdo z Vás nezná kino Aero, poinfrmuji Vás o tom, že si tam klidně můžete natočit pivo a vzít si ho s sebou do sálu! :-)

A nakonec přikládám screenshot z toho mého filmu, který se jmenuje "Třídění" :)


Žába v mixéru mi vyhrála první místo v soutěži s YOYO STORE :)

25. března 2014 v 13:50
Vyhraná soutěž v YOYO STORE

Tak mám na kontě další vyhranou soutěž, tentokrát návrh na yoyo :) Byl to první nápad co mě napadl, nakreslit prostě žábu, která by při točení připomínala žábu v mixéru ze známých "kameňáků" :)
Obchod Yoyo store mě velice potěšil, nejen tím, že vůbec existuje :) Ale také hlavně porotou, která vybrala můj návrh, ač nedisponoval moc velkým počtem tzv. "lajků" na Facebooku. Jelikož takové soutěže, kde se vybírá dle počtů hlasů od lidí mě opravdu už odrazují, neboť asi všichni víme, jak takové soutěže dopadají...Když chce zadavatel kreativní soutěž, měl by si sehnat také porotu, pokud chce férovou hru ;)
P.S. Snad už během tohoto měsíce by měla jít žába do tisku, takže až dostanu toto yoyo, určitě se s vámi podělím o fotku :)

Wine & Magic show

22. března 2014 v 8:22
V pátek 28.3.2014 se v Paspoově sále v areálu pivovaru Staropramen koná akce s názvem "Wine & Magic show", jejímž hlavním cílem je věnovat celý výdělek na polohovací židli osmiletého Viktorka, nemocného nevyléčitelnou mukopolysacharidosou, zbylé finance budou použity pro ostatní děti nemocné touto závažnou nemocí.

Na tuto akci jsem vytvořil znělku, a je mi velkou poctou, že byla vybrána jako oficiální :) Takže Vám ji sem přikládám:


400. salon kresleného humoru

5. března 2014 v 9:55
Včera se udála dost významná událost pořádaná Českou unií karikaturistů, jejímž, zřejmě nejmladším členem, jsem také já :)
Oslavovali jsme již čtyřstý (!) salon kresleného jumoru, které od jejich počátku pořádá pan humorista, novinář, perfomer ... Josef "Kobra" Kučera, který zde mimo jiné oslavil i 70. narozeniny.Celá akce byla ozdobená kresbičkami na téma právě tohoto salonu, a hlavně Kobry, a naše uši obohatila několika akustickými písněmi veselá kapela Sekvoj.

Já osobně jsem byl velmi překvapen, že v tamní expozici jsem našel dokonce i moji ilustraci :) I když v tradičně rozdávané brožurce ji nenajdete, nechybí tam alespoň moje jméno jako jednoho ze 42 vystavujících kreslířů. Pokud byste se na vystavené výtvory chtěli snad podívat, máte čas ješte do 31.3.2014 v restauraci-galerii "SEDM KONŠELŮ" (Pár metrů od metra Staroměstská)

Panu Kobrovi tu byl předán dar vytvořený smaotným panem Lubomírem Vaňkem, který je jeden z nejznámějších karikaturistů v ČR, jednalo se o tzv. "vatokolážní portrét" :-)

A kromě členů ČUK, (s některými jsem se dokonce seznámil, ač jich bylo opravdu hodně, a měli si co povídat sami mezi sebou) jsem zde potkal také pana Václava Čapka (spolu jsme se setkali nedávno v Barrandovské galerii, kde byli k vidění krásné komiksy o dětí z tamní školy), který nás pobavil opět svými životními příhodami, několika moudry pana Wericha, a vůbec jeho silnou extrovertni osobností :) Ovšem nenechal si ode mě vymluvit, že můj děda není pan František Dvořák z Červenky, nýbrž pan Milan Dubský z Netolic :-))

Zjistil jsem také, že minimálně jeden člen je ze stejného směru od Prahy jako já, dokonce ještě několik stanic za Mnichovicemi, což mi bylo sympatické, že nejsem sám, kdo bude muset jet zas tu mně tolik známou cestu vlakem, směr Benešov :)

Každopádně jsem se tu konečně osobně setkal s panem Břetislavem Kovaříkem a panem Romanem Jurkasem, se kterými jsme zatím komunikoval pouze přes e-maily.
A tady je můj "Kobra" :)