Jmenuji se Roman Kelbich a jsem absolvent střední uměleckoprůmyslové školy (VOŠUP-SUPŠ), zabývám se ilustrací, fotografováním a popřípadě grafikou, rád pracuji na výtvorech, které mají nějaký účel a význam-proto se ve volném čase zabývám různými zakázkami, které se mi naskytnou..:-)

e-mail:frodoman@seznam.cz
mobil: 775 910 401

Květen 2013

Miloš Zeman v komiksu!!!

31. května 2013 v 0:00
Zjistil jsem, že lidé jako náš prezident Miloš Zeman, či jiní politici, jako třeba Miroslav Kalousek, jsou vděčnou inspirací pro komiks :) Při tvorbě těchto kousků nevybočuji úplně z mé oblíbené koncepce, kterou doteď činila skutečná témata ze života. Tyto politické komiksy jsou samozřejmně karikaturní, nereálné, přehnané a sarkastické, ovšem i v nich najdeme jednoduchou pointu, či více, které vyplývají z reálného života. A o to víc doufám všechny čtenáře pobaví :)
Nejlepší komiksový strip na Anifilmu

9. května 2013 v 20:44


Asi před měsícem mi moje přítelkyně našla soutěž zaměřenou na komiks. Byla to pro mě jasná výzva a tak jsem se zúčastnil. Jednalo se komiksový strip na téma "Poznali se, neznali se" kdy bylo zadáním skombinovat postavy z různých animovsaných seriálů do tří komiksových okének.
Ač jsem měl na práci moji absolventskou práci, s chutí jsem se do této soutěže pustil, a nakreslil hned tři kousky. Soutěž porádal třeboňský mezinárodní festival Anifilm ve spolupráci s Komiskfestem, a ač cena nebyla nijak horká (fixy copic ciao) tak už jen prestiž pořadatelů pro mě byla silnou motivací :)


Asi po měsíci mi přišel e-mail, který mě ujistil, že jsem udělal dobře :) Byl jsem i s doprovodem pozván na slavnostní zahájení Anifilmu v Třeboni (konalo se 3.5.2013), kde mi byla předána moje cena za vyhranou soutěž. Dostali jsme i akreditaci festivalu a ubytování noc, takže moje lennost byla zase jednou poražena, a s Dominikou, která jako nálezce této soutěže byla logicky i mým doprovodem, jsme strávili pěkné dva dny v Třeboni na velice zajímavém festivale. Já se navíc musím přiznat, že ve městě, i na festivale jsem byl zcela poprve, takže o to víc to pro mě bylo hodnotné a byl jsem mile překvapen.
Po zahájení nás čekal veliký raut, což bylo milé překvapení, i když jsem neměl moc hlad..:)) Ale víno jsem uvítal :) Dále bylo taky milé spatřit osobnosti, jako např. pana Adolfas Borna, který zde získal ocenění za celoživotní tvorbu, pana Geneho Deitche a manželkou, která vedla studium animovaného filmu na Barrandově, když jsem tam byl na praxi. Byl zde Jiří Bárta, který vede animovaný film v Plzni a plno dalších lidí z výtvarného světa, především animovaného filmu.