Jmenuji se Roman Kelbich a jsem absolvent střední uměleckoprůmyslové školy (VOŠUP-SUPŠ), zabývám se ilustrací, fotografováním a popřípadě grafikou, rád pracuji na výtvorech, které mají nějaký účel a význam-proto se ve volném čase zabývám různými zakázkami, které se mi naskytnou..:-)

e-mail:frodoman@seznam.cz
mobil: 775 910 401

Majákování 2012 za námi :)

8. října 2012 v 19:49 | Roman Kelbich Jr.

V sobotu 6. října 2012 proběhla na Libeňském ostrově v Praze akce nevšedního názvu, - Majákování 2012. Co se asi děje na takovém Majákování? No je to celkem jednoduché, nerozlévají se zde točené majáky, ani se zde policisté nepředháněji v tom, kdo rychleji vytáhne svůj maják na střechu auta, ale byl to již druhý ročník oslav prvního lodního majáku na Vltavě postaveného KVM Libeňský ostrov (Klubem vodních motoristů).


Tento červenobílý "strážce" není jen na okrasu, ale především by měl zabránit potencionálním srážkám lodí s ostrovem, jak už se v minulosti, několikrát stalo. (Za snížené světelnosti může být totiž tento úsek přehlédnutý). Dokonce také zachránil život zoufalého padesátiletého muže, který chtěl jedné noci v listopadu 2011 ukončit svůj život skokem z Libeňského mostu. Nejspíše už nevěděl jak řešit naší politickou situaci…ba ne, vůbec bych tento jeho čin nechtěl zlehčovat. Údajně asi hodinu a půl byl ve studené Vltavě, až ho blikání majáku, v jehož blízkosti se sebevrah vyskytoval, vyburcovalo k poslednímu vypětí sil, a naštěstí se mu podařilo doplavat ke břehu, a tam ho tenkrát v noci díky štěkání psů našli lidé z loděnice. Nevím, jestli je třeba to zmiňovat..ale ano, zavolali mu záchranku.
Takže musíte ( no dobře, nemusité, ale teda mohli byste…) všichni uznat, že takový Maják si zajisté zaslouží oslavu, jakou je právě Majákování. Jinými slovy: zábava pro celou rodinu a na celý den, bohatý program v podobě soutěží pro děti, tomboly o mnoho cen, projížďky na lodích, krásná příroda, kterou loděnice na Libeňském ostrovšě nabízí, pivečko a jiný alcohol (doufejme že bez methanolu) grilované a jiné občerstvení… a především vystoupení hudebních kapel, letos to byly bandy jako např. Mladí, pop-rockoví High Society ( tyto kluky vidíte na fotce vedle Beatles, také zde vidíte, že kapela mladých nadšených rockerů si počínala tak akčně, že velice rychle mohla odevzdat svůj honorář za vystoupení jako pokutu za porušování základních pravidel ohledně majáku Smějící se) nebo The Beatles Revival z Kladna, tento revival je velice povedený, snad jsem nebyl sám, komu se tak trochu podařilo přenést do dob těch pravých Beatles! Opravdu, Kladeňáci, musím Vás pochválit :)

Celý den panovala příjemná, "námořnická" atmosféra a to určitě i díky hezkému počasí, podle meteorologů (I když všichni víme jak je to s předpověďmi našich meteorologů…) to byl totiž poslední teplejší den letošního roku, teplota se pohybovala okolo 20 stupňů a nepříjemné bylo snad jen občasné zafoukání. Nyní už bude nejspíš jen větší a větší zima a nás pomalu ale jistě začne polapovat krásná, podzimní až zimní deprese ;-)
No a zakončení akce ve večerních hodinách, kdy už je tma bylo stylově provedeno s dechberoucím vystoupením Lightshow Pyroterra. Kterou můžete celou vidět na videu zde pod těmito slovy:


P.S.:

Na letošním ročníku se dal dokonce zakoupit i krátký komiks od mladého ilustrátora Romana Kelbicha Jr. vyprávějící příběh právě libeňského majáku a minulého ročníku Majákování, proto se také jmenuje "Majákování v komiksu" 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama