Jmenuji se Roman Kelbich a jsem absolvent střední uměleckoprůmyslové školy (VOŠUP-SUPŠ), zabývám se ilustrací, fotografováním a popřípadě grafikou, rád pracuji na výtvorech, které mají nějaký účel a význam-proto se ve volném čase zabývám různými zakázkami, které se mi naskytnou..:-)

e-mail:frodoman@seznam.cz
mobil: 775 910 401

Červen 2012

Děti, čtete?

4. června 2012 v 12:21

1.6. 2012, kdy byl Den D (Den dětí) jsem byl opět v areálu Strahovského kláštera a mohl (jako praktikant nakladatelství Meandr) a nasával tam energii od malých dětí, které se sem kupodivu vždycky těší :) Co nám enegrii ovšem vysávalo ovšem bylo počasí, které letos dětem opravdu moc nepřálo, spíše toho je trestalo (nejspíš za časté sezení na Facebooku) občasnými poryvy větru, a časnějšími přeháňkami, proti kterým jsme na obranu měli jedno šapito, s tendencí každou chvíli někam odlítávat...
Ale i přes nepříznivé počasí se to povedlo, protože festvial "Děti, čtete?" měl k dispozici i interiéry Strahovského kláštera, a tak se zde pořád něco dělo, od výtvarných dílen (ve které jsem byl já) přes autorské čtení knížek až po herecké vystoupení, či kouzelníka :)
Ovšem k mému překvapení byla i tak velice oblíbená výtvarná dílnička, kde jsem působil já, a spolužačky Anička Tomanová a Lucia Horucková. S Aničkou si děti mohly vyrobit třeba vlastní knížečku, což pro ně bylo jistě značným přínosem, a se mnou si například mohly vyzkoušet "kouzlení s provázkem" což se loni osvědčilo tak, že pno dětí se prý celý rok těšilo, až zas navštíví tento festival, a znova si vyzkouší tuto techniku :) A jak málo stačí k nefalšovanému zabavení a radosti dítěte? Připravte si provázek, papíry, štětec a vodovky, a to je vše. Ustřihnete menší kus provázku, který se nabarví vodovkami (dle libosti) Dále přehnete papír na dvě půlky, do něj vložíte nabarvený provázech, tak aby konec vyčuhoval, papít zatížíte (postačí vaše ruce) a provázek dítě vytáhne. A co že se na papíře objeví? No sami si to budete muset s vašimi miláčky vyzkoušet :) Potvrzuji že 90 % dětí tato činnost velice zaujme, nebylo málo takových, které to opakovaly snad 10x :))
Ale bylo to fajn, s dětmi byla sranda, a dokonce překvapovali znalostmi ohledně čtení. Což je v dnešní době moc příjemné pozorovat. Jeden mrňous například poznal z vyprávění studenta herecké VOŠ, o jakou pohádku se jedná (byla to Líná pohádka od Jana Wericha)
A já sem opět přiložím fotky, které jsem tam pořídíl jako oficiální nelacený fotograf :)