Jmenuji se Roman Kelbich a jsem absolvent střední uměleckoprůmyslové školy (VOŠUP-SUPŠ), zabývám se ilustrací, fotografováním a popřípadě grafikou, rád pracuji na výtvorech, které mají nějaký účel a význam-proto se ve volném čase zabývám různými zakázkami, které se mi naskytnou..:-)

e-mail:frodoman@seznam.cz
mobil: 775 910 401

Má knížečka o pražském orloji na www.orloj.eu !!!

1. května 2012 v 18:43

Při psaní tohoto článku si připadám jako bulvár :) Ano, nadpis je jen poněkud zavádějící... Ovšem pravdivý :) Před malou chvíli jsem narazil na "recenzi" od provozovatelů oficiálních stránek o pražském orloji - http://www.orloj.eu Ovšem nejedná se ani tolik o normální recenzi, je to spíše taková "varovná" recenze, (ještě bych radil dodat tam dva veliké blesky po stranách článku) :-)


Řekl bych, že autor tohoto článku se asi zalekl, když viděl že není jediný, kdo se o orloj zajímá, a někdo se snaží dát o něm vědět svým způsobem, a zřejmně si i myslel že bych na tom mohl vydělat miliony? :)) (Rozzlobený pisálek zřejmě také ctí zásadu každého správného psa, který si očůrá každé své místečko a přísně si brání své teritorium, které mu nikdo jiný nesmí narušit!)
Proto se do Příběhu pražského orloje obul-přesněji obula- a já se nyní od cizích lidí dozvídám takové zajímavé věci, jako že neumím kreslit, můj děda, Milan Dubský, který vydal tři básnické sbírky (a mnohými vzdělanými lidmi byl přirovnávám k Hrubínovi), nerozumí poezii, a vůbec že naše knížečka je absolutně klamný kousek, který by rozhodně neměl přijít dětem do rukou! (mohl by jim nejspíš totiž vyvolat neléčitelnou psychickou újmu, takže pokud ji někdo máte doma..okamžitě ji prosím uchopte do kleští, pomalu hoďte do rozpáleného krbu, až krb dohoří, popel naberte na lopatku, a její obsah pomalu vysypte do záchoda, potom minimálně třikrát spláchněte, potom nebude na škodu ještě celý záchod vyměnit. Děkuji moc)

Tak já se tedy přiznám...tato knížečka ve skutečnosti...no ona to není odborná publikace, která by měla sloužit jako učební pomůcka v hodinách dějepisu :-( Bohužel. Jsem veliký zlosyn, a tak jsem chtěl poukázat na legendu o Mistru Hanušovi, kterou zřejmně chytráci na stránkách orloj.eu zapomněli, a nemají s ní tak žádné slitování! Pojem "stylizace" jim také bohužel nic neříká...a pokud jim nic neříká, je potom jasné, že tuto brožurku nemůžou nikdy pochopit. Já mám bohužel stylizaci rád, a to už i třeba v tom smyslu, že když kreslím na obrázek veliký orloj, tak nebudu detailně vykreslovat malinké sochy, na něm umístěné, neboť to by bylo podle mě docela k ničemu...
Každopádně, jestli takovýdle názor má i někdo jiný, tak to samozřejmně toleruju, jen mi to přišlo směšné, a musel jsem se o to s Vámi podělit :)


Stejně toto varování od "Jindřišky Bumerlové" nenechte bez povšimnutí, a možná si ho raději i vytiskněte a přilepte třeba na ledničku...opatrnosti není nikdy dost!

A na konec ještě jednou tedy připomenu, knížečka s názvem "Příběh pražského orloje" není odborná publikace, ale není ani odporná, jak popisuje slečna/paní Jindřiška :o)


Ale jak se říká...vždycky může být hůř...:) Zatím ze zákona nemusíme naše knížečky obohacovat ničím podobným :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama