Jmenuji se Roman Kelbich a jsem absolvent střední uměleckoprůmyslové školy (VOŠUP-SUPŠ), zabývám se ilustrací, fotografováním a popřípadě grafikou, rád pracuji na výtvorech, které mají nějaký účel a význam-proto se ve volném čase zabývám různými zakázkami, které se mi naskytnou..:-)

e-mail:frodoman@seznam.cz
mobil: 775 910 401

Moje úplně první výstava :)

15. dubna 2012 v 14:24 |  výstavy
Nedávno jsem našel videokazetu, na které byl záznam z mé úplně první výstavy obrazů, konající se přímo u nás doma. Zorganizoval ji především můj táta (Roman Kelbich starší) a mně bylo pouhých šest let :) Jsem moc rád, že táta tuto pro mě dost vzácnou událost zdokumentoval a natočil na kameru :) Je to pro mě moc hezká vzpomínka, která mi dodává sílu nadále pokračovat v tom, co mě baví už od mala-v kreslení :) (I když se nesetkávám s žádným velkým úspěchem, který by mě snad přesvědčil o tom, že to snad někdy plně využijii jako součást mé budoucí kariéry.
Kreslím už od dob, kdy jsem poprve v (levé) ruce držel tužku :) A rád jsem kreslil hlavně obrázky, které vyprávěly nějaký příběh. Psát jsem v té době ještě samozřejmně neuměl, a tak jsem vždy úkoloval mámu nebo tátu, aby k různým postavičkám napsali text, který jsem vymyslel, dá se tak vlastně říct, že jsem objevil kouzlo komixu dříve, než mi nějaký vůbec přišel do rukou :) Později jsem se naučil psát, a hned jsem měl větší svobodu, a "bubliny" si začal psát sám :)
Někdy na prvním stupni, řekl bych tak kolem třetí třídy, jsem dokonce vytvořil 2 komixy, které jsem dokonce i vybarvil, a vůbec dodělal až do konce, což u mě nebylo až tak časté :) Vybarvování mě nebavilo až tak jako samostatná kresba, a tak jsem někdy dávál obrázky vybarovat mojí nevlastní sestře Kristýně, kterou to zas naopak bavilo víc než kresba :)
A díky tomuto koníčku jsem už od mala, jako jeden z mála, "věděl" že ze mě bude malíř. Nemůžu říct, že věděl, ale myslím tím třeba to, že jakmile jsem zjistil, že existuje nějaká střední škola, a ještě k tomu umělecká, byla to pro mě jasná volba, myslím že málkdo dneska ví v nějakých 10 letech, kam chce jít na střední :)
Po sléze se mi poštěstilo, a na střední uměleckou jsem se opravdu dostal, odmaturoval jsem na Střední umělecko-průmyslové škole na Žižkově-obor Propagační Grafika. Potom už mi osud ale tak nepřál, a na uměleckou VŠ jsem se nedostal. Takže zatím jsem alespoň na VOŠ na Hollarce (obor názvem mi velmi blízký-kresba a ilustrace v médiích) a uvidíme, co bude dál, až tuto školu vyjdu (pokud ji vyjdu) ...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama