Jmenuji se Roman Kelbich a jsem absolvent střední uměleckoprůmyslové školy (VOŠUP-SUPŠ), zabývám se ilustrací, fotografováním a popřípadě grafikou, rád pracuji na výtvorech, které mají nějaký účel a význam-proto se ve volném čase zabývám různými zakázkami, které se mi naskytnou..:-)

e-mail:frodoman@seznam.cz
mobil: 775 910 401

Duben 2012

Rockování

26. dubna 2012 v 18:58 muzika
Pomalu se blíží už 7. ročník, téměř už tradičního festivalu ROCKOVÁNÍ, který se koná v mém městčku, v Mnichovicích u Prahy :) Tak trochu na něm spolupracuji s hlavním a organizátorem a "otcem" tohoto festivalu-Milošem Hejným. Zpočátku jsem se stal fotografem fetivalu, cca 2 roky zpátky, dneska už se starám i o ostatní grafiku a taky o facebookové stránky festivalu. V posledních letech návštěvnost festivalu poněkud upadala, a tak jsme se moc snažili Rockování oživit, a doufám že se to alespoň zčásti povedlo! Program kapel už je téměř hotový, zřejmně už k žádné velké změně nedojde a tak jsem začal vytvářet plakát, zdá se, že u něj už také k žádným velkým změnám nedojde.


Letošní Rockování bude opravdu ctít svůj název, a tak se v Mnichovicích objeví kapely, které byste v Mnichovicích asi jen tak nečekali, a tak zde na jeden den propukne pořádné peklo, rockeři těšte se! :) A pokud by snad někho tolik neholdoval rocku, letos pro něj máme alespoň kapelu Vítkovo Kvarteto, sice také rockovou kapelu, ovšem kapela, která si získala snad každého svoji peckou "Pražskej démon" :)


Takže se uvidíme v srpnu na Rockování! Kde budu opět oficiální fotograf :)


nové tričko :)

23. dubna 2012 v 22:23
K narozeninám jsem si sám sobě dal jeden dárek :) (Pro případ, že bych nic nedostal :-D) Bylo to tričko, jehož motiv jsem sám navrhl, je to nápad, vycházející z inspirace mojí lásky Dominičky :) (A hlavně taková recese na ty trička, co jsou všude, a je na nich I LOVE NY..Já mám I LOVE NI, Heč! :))
Třeba tím některé z Vás motivuji, myslím, že takový dárek potěší každou přítelkyni na světě :) Aby její partner nosil její jmého na těle. (Možno aplikovat i na tetování :))


Nežfaleš-karikatury

23. dubna 2012 v 10:21
Znáte kapelu Nežfaleš? Já ano :)) Je to kapela, která patří mezi mé "srdcovky", neboť je to jedna z těch kapel, na které jsme chodili do Říčanskýho Makabaru, s mym kamarádem Houbou a dalšími, co v té době žili hlavně punkem...:) Byly to krásný časy :) Jsem rád, že jsem nebyl jedním z diskofilů, kteří o víkendu navštěvují nejdražší diskokluby, především proto, aby všem ukázali, jak skvěle si doma hodinu gelovali vlasy, a jak drahé značkové oblečení od maminky dostali...
Bylo mi nějakejch 14 let, když jsem "přičuchl" k punku, a ten mě totálně polapil :) Český texty, co maj hlavu a patu, a nebo aspoň pobavěj...maximálně energický koncerty, a prostě vůbec...punk...:) Dneska už poslouchám spíše propracovanější muziku-hlavně metal :))

Teď v Nežfalši hraje můj kamarád Kráťa, kterýho znám z jeho předešlý kapely Brain Drain, která se bohužel rozpadla (kluci byli tak rozjetý, že mě ani nenapadlo, že se takhle brzo rozpadnout...) No a vzpomněl si na mě, protože jsem Brain Drain už mnohem dříve zpodobnil jako karikatury. Nežfaleš brzy bude vydávat nový album, a tak jsem měl nakreslit obálku. Takovýhle zakázky mě opravdu baví, ještě když vím, že budu mít obrázek na albu mý oblíbné kapely...Ovšem to jsem ale nevěděl, kluci si nakonec vybrali obrázek jinej, a můj skončil jako jejich profilová fotka na Facebooku...:-) No, tak když už jsem si s tím obrázkem dal takovou práci, řekl jsem si, že ho umístím aspoň sem na blog...aby měl alespoň malé poslání :)

Frodo Open Air 22

16. dubna 2012 v 9:14 muzika
dort

Tuto sobotu se uskutečnil už 4. ročník mega festivalu Frodo Open Air, který se konal u mě na zahradě :) Přesně to byl Frodo Open Air 22, kde ovšem konečné číslo nepopisuje ročník festivalu, ale věk jednoho Froda Pytlíka... Narozeniny to ovšem nejsou jen mé, duben je podle mě měsícem porodů, neboť plno mých přátel jsou právě Berani. Jsem to já, je to moje přítelkyně (která slaví narozeniny o den dříve než já) můj bratr, moje máma, můj kamarád Houba a sposta dalších... Datum 14.dubna 2012, kdy probíhal letošní Frodo Open Air se dononce trefilo přímo do dne narozenin Karla Stejskala, bubeníka kapely High Society, kteří jsou s touto akcí už nějak spjati :)
První důvod proč pořádat tuto akci pro mě byla moje tehdejší kapela RoToPeT. Časy se ale mění, a to brutálně. RoToPeT už dávno vyhynul, a snad se dá říci, že malý pozůstatek z něj je právě frontman kapely High Society, Josef Stejskal, který z bláta (RoToPeTu) skočil do nadějného vlaku, původně se jmenujícího 4Racket, nyní, řekl bych už plnohodnotného High Society. Zahrál si tak na každém ročníku naší oslavy :)
Díky kamarádovi Youtubovi Vám můžu pro srovnání ukázat určitý průběh tohoto festivalu, přikládám všechna videa z této akce, co jsem uploadoval na internet, a hlavně je řadím podle ročníku, takže si myslím, že teď můžete prožít unikátní zážitek!!! :)
Frodo Open Air 19 (2009) - RoToPeT - soutěžní video s Twixem :)Frodo Open Air 20 (2010) - 4RACKET (Dnes už High Society)Frodo Open Air 21 (2011) - High Society

Frodo Open Air 21 (2011) - Kapela Kdyžužtakuž, která se letos bohužel nemohla zúčastnik kvůli nemoci zpěváka

A nejnovější Frodo Open Air 22 (2012)A nesmím zapomenout na kapelu mého kamaráda Ivana Bělky - Enola Guns, která nám zde také několikrát dělala společnost, bohuže už se také rozpadla :-(


Moje úplně první výstava :)

15. dubna 2012 v 14:24 výstavy
Nedávno jsem našel videokazetu, na které byl záznam z mé úplně první výstavy obrazů, konající se přímo u nás doma. Zorganizoval ji především můj táta (Roman Kelbich starší) a mně bylo pouhých šest let :) Jsem moc rád, že táta tuto pro mě dost vzácnou událost zdokumentoval a natočil na kameru :) Je to pro mě moc hezká vzpomínka, která mi dodává sílu nadále pokračovat v tom, co mě baví už od mala-v kreslení :) (I když se nesetkávám s žádným velkým úspěchem, který by mě snad přesvědčil o tom, že to snad někdy plně využijii jako součást mé budoucí kariéry.
Kreslím už od dob, kdy jsem poprve v (levé) ruce držel tužku :) A rád jsem kreslil hlavně obrázky, které vyprávěly nějaký příběh. Psát jsem v té době ještě samozřejmně neuměl, a tak jsem vždy úkoloval mámu nebo tátu, aby k různým postavičkám napsali text, který jsem vymyslel, dá se tak vlastně říct, že jsem objevil kouzlo komixu dříve, než mi nějaký vůbec přišel do rukou :) Později jsem se naučil psát, a hned jsem měl větší svobodu, a "bubliny" si začal psát sám :)
Někdy na prvním stupni, řekl bych tak kolem třetí třídy, jsem dokonce vytvořil 2 komixy, které jsem dokonce i vybarvil, a vůbec dodělal až do konce, což u mě nebylo až tak časté :) Vybarvování mě nebavilo až tak jako samostatná kresba, a tak jsem někdy dávál obrázky vybarovat mojí nevlastní sestře Kristýně, kterou to zas naopak bavilo víc než kresba :)
A díky tomuto koníčku jsem už od mala, jako jeden z mála, "věděl" že ze mě bude malíř. Nemůžu říct, že věděl, ale myslím tím třeba to, že jakmile jsem zjistil, že existuje nějaká střední škola, a ještě k tomu umělecká, byla to pro mě jasná volba, myslím že málkdo dneska ví v nějakých 10 letech, kam chce jít na střední :)
Po sléze se mi poštěstilo, a na střední uměleckou jsem se opravdu dostal, odmaturoval jsem na Střední umělecko-průmyslové škole na Žižkově-obor Propagační Grafika. Potom už mi osud ale tak nepřál, a na uměleckou VŠ jsem se nedostal. Takže zatím jsem alespoň na VOŠ na Hollarce (obor názvem mi velmi blízký-kresba a ilustrace v médiích) a uvidíme, co bude dál, až tuto školu vyjdu (pokud ji vyjdu) ...