Jmenuji se Roman Kelbich a jsem absolvent střední uměleckoprůmyslové školy (VOŠUP-SUPŠ), zabývám se ilustrací, fotografováním a popřípadě grafikou, rád pracuji na výtvorech, které mají nějaký účel a význam-proto se ve volném čase zabývám různými zakázkami, které se mi naskytnou..:-)

e-mail:frodoman@seznam.cz
mobil: 775 910 401

Příběh pražského orloje na Jarmarku!

27. listopadu 2011 v 11:43 |  moje produkty

Včera, v sobotu 26.11.2011 jsem měl vzácnou příležitost prodávat moji knížečku o pražském orloji na oficiálním jarmarku Waldorfské školy v Jinonicích, děkuji za tuto nabídku svým spolužačkám, Báře Podhorské a Blance Urbanové, které zde už několikátým rokem prodávali své brože a i jiné barevné textilní výrobky. Jsem za tuto nabídká rád hlavně proto, že v dnešní době je těžké snažit se prodat něco, co má nějaký smysl, na Staromáku si dneska totiž koupíte spíše tričko s nápisem pivo, nebo ruskou bábušku, než kreslený příběh prařského orloje doplněný básněmi.

Dneska je první advent, a tak jsem byl za tuto příležitost moc rád, neboť se knížka mohla dostat pod stromečkek mnoha lidem, ke kterým bych se normálně nedostal, a šířit tak, dnes už bohužel ne tolik známou pověst o mistru Hanušovi a jednou z našich nejvzácnějších kulturních památek, která loni oslavila 600 let-Staroměstském orloji!


Brože od mých spolužaček šli na dračku, jsou totiž barevné a roztomilé :) Můžete se na ně podívat tady- Petty a Pullus.

Potom s námi zde byla také spolužačka Renata, která vyrábí moc hezké věcičky, brzy je uvidíte zde http://www.fler.cz/starling Na tomhle Jarmarku si ale bohužel nenašlo moc příznivců. Asi proto že to nebyly přímo roztomilá, barevná zvířátka v podobš brožů :))

Potkali jsme zde plno zajímavých lidí, zajímající se o výtvory mladých "umělců" (Především ovšem fanatiky roztomilých a barevných broží)
Když jsem se dětí ptal, zda znají pověst o orloji, tak ji většinou vůbec neznali, a orloji si často mysleli, že se jedná o nějaký hrad...Knížku si ovšem žádné dítě nekoupilo, peníze mají rodiče, a rodiče (přesněji většina mladých maminek) si asi myslí, že básně o pražském orloji nejsou až tak atraktivní, jako barevná roztomilá zvířátka v podobě broží.

Chvíli jsem zde měl i originálního maskota, který o něco více upoutal pozornost, ale ke koupi knížky stejně nikoho nepřinutil, spíše lidem vykouzlil úsměv na tváři a nebo je vybídl ke společnmu vyfocení, i to se počítá! :)


Takže jsem na tomto jarmarku strávil poměrně studený den od 11:00 do 16:00 hodin, a ze tu dobu se mi podařilo prodat celých...jednu knížečku o pražském orloji :D Trochu mě to mrzí, že lidé nedají ani těch 50 korun do české historie, poezie, poctivých ilustrací a prostě celkově do malé roztomilé, laminované lesklé knížečky :) Sice už tu byly Jiráskovy pověsti, kde se podobné pověsti dají také připomenout, ale kolik dětí si čte Jiráskovy pověsti? Chápu že děti historie moc nezajímá, proto jsem se ji snažil přiblížit zábavnou formou, kdy tato knížka je plná obráku a básní. Podlě mě by to byl hezký vánoční dáreček. Tak snad dostanou něco mnohem lepšího...:))


Pokud byste jen přece měli zájem, objednávejte ZDE :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama